cz / en

Jak probíhá Rolfing?

Rolfing processRolfing se skládá obvykle z deseti setkání. Každé setkání trvá 45 - 60 minut a věnuje se určité tělesné struktuře a specifické koordinaci pohybů. Mezi jednotlivými setkáními se vyžaduje jedno až dvoutýdenní přestávka, během níž má klient a jeho tělesný systém čas na adaptaci navozených změn.

Součástí každého setkání je úvodní rozhovor a analýza struktury těla klienta. Ty jsou základem pro vytvoření strategie terapeutického procesu, který vede vyškolený specialista - CERTIFIKOVANÝ ROLFER ™. Ten pracuje s klientem na jeho individuálních potřebách dotykovou manipulací pojivových tkání (fasciální sítě) a neuromuskulárním navozování efektivnějších pohybových vzorců.

Rolfing také nabízí využití pohybových cvičení a integrace těla k upevnění nově nastavených pohybových vzorců. Cílem pohybové integrace je pracovat s Vámi tak, abychom určili pohybové vzory, které podporují napětí a asymetrie ve Vašem těle. Jakmile jsou tyto vzory identifikovány, Rolfer nemusí nutně usilovat o změnu vzorce, ty mohou také sloužit dobře, ale namísto toho Rolfer nabízí řešení, která jsou pro tělo úspornější, a které podporují větší vyváženost a účinnost v gravitačním poli. Stejně jako tradiční Rolfing strukturální integrace je i série pohybové integrace sledem sezení věnovaných specifických strukturálních motivů a pohybu.