cz / en

Komu Rolfing prospívá ?

Rolfing Před a PoTělo každého člověka má ve své struktuře určitý stupeň poruchy a její kompenzace. Již od útlého věku naše tělo ovlivňují a mění zranění a opakující se pohybové vzory. Ty vytváří změny v držení těla a ovlivňují rovnováhu a obratnost, zavádějí do těla napětí, které může mít v průběhu života za následek bolesti.

Jednou z výhod procesu Rolfing je uvolnění fyzického nepohodlí v těle. Tím, že tělu umožníme přirozenější uspořádání, začne samo objevovat svou původní a přirozenou formu - v klidu se sebou samým, v rovnováze s gravitací. Možnosti které tento proces vytváří jsou jedinečné a individuální.

Rolfing strukurální integrace pomáhá:

  1. Lidem všech věkových skupin s historií bolesti a nepohodlí, včetně těch, které souvisejí s doznívajícím vlivem nehod, nemocí, chirurgie a traumatických událostí.
  2. Pracovníkům zabývajícím se fyzicky náročnou prací, nebo vystaveným opakovanému pohybu nebo jednostranné zátěži na pracovišti.
  3. Jednotlivcům, které trápí chronické fyzické potíže spojené se stárnutím a těm, kteří věří, že znovu objeví svobodu a volnost pohybu.
  4. Sportovcům, tanečníkům, hercům, hudebníkům, jogínům, těm, co cvičí bojová umění, lékařům nebo komukoliv, kdo chce zlepšit své tělesné vědomí a fyzickou výkonnost.
  5. Lidem, kteří se snažili využít tradiční léčebné terapie, postupy a cvičení a měli jen omezený úspěch.

Pro další osoby, může Rolfing sloužit jako vzdělávací prostředek umožňující intimější a pohodlnější vztah ke svému fyzickému tělu. Často, jak se tělo proměňuje fyzicky, přemění se také v jiných rovinách, což může mít dramatický dopad na zdánlivě nesouvisející oblasti (emoce, psychický stav, seběvědomí a jiné). Genialita procesu Rolfing je v tom, že může ovlivnit tolik lidí různými způsoby a stále objevovat nové možnosti.